Test Coopera 2017 - podsumowanie
Poniedziałek, 02 Październik 2017 13:32

170916 Test Coopera16 września na stadionie miejskim w Ostrołęce odbyła się 2. edycja  „Testu Coopera dla Wszystkich ”, mającego na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i najtańszej formy aktywności ruchowej, promowanie zdrowego stylu życia, a także integrację dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk.
Druga edycja ostrołęckiego Testu przyciągnęła jeszcze liczniejszą grupę uczestników. Łącznie  pokonano 218 km 6 m: kobiety - 105 km 633 m, a mężczyźni - 112 km 373 m.

Oto największe sukcesy uczniów II LO:
- drugi co do długości dystans w kategorii Open Kobiet pokonała - Laura Kur z kl. 2e (2515m)
- najliczniejszą drużynę reprezentowała Szkoła Promocji Zdrowia, którą stanowili uczniowie z II i III LO w Ostrołęce (31 osób)
- najliczniejszą drużyną/szkołą było II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce (29 osób)
- najliczniejszą drużyną/klubem został UKS CLAN (17 osób)
- zwycięzcy w kategoriach wiekowych (K 15-16: Anna Tyc z kl. 1f – 2314m; M 15-16: Jakub Rostkowski z kl. 2c – 2525m; M 17-19: Adrian Siwek z kl. 2c – 2870m)

Ostatnią turę Testu Coopera zakończył „Bieg Solidarności”, w którym spośród naszych uczniów wyróżnił się Fabian Trzciński z kl. 2c (2800 m).

Wszystkim uczestnikom Testu wręczono certyfikaty z wynikiem testu oraz pamiątkowe numery startowe. Najlepsi zawodnicy  oraz drużyny otrzymały puchary, dyplomy, a  zwycięzcy w kategoriach wiekowych - drobne upominki ufundowane przez naszych sponsorów i partnerów.

Sekretariat zawodów: wicedyrektor II LO Pani Agnieszka Wołosz, nauczyciele II LO – Pan Arkadiusz Szyszka, Pani Anna Chojnowska, Pan Grzegorz Zawrotny, zawodnicy UKS CLAN – Julia Bożomańska i Łukasz Demby.

Sędziowie: nauczyciele, trenerzy oraz zawodnicy UKS CLAN, obsługa, pomiaru czasu: Pan Remigiusz Pierzchała, obsługa techniczna: MZOST i IT.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Ostrołęki – Pan Janusz Kotowski.

Gratulujemy uczestnikom Testu. Dziękujemy partnerom i sponsorom, mediom ostrołęckim, wszystkim, którzy pomogli w jego przygotowaniu, a w szczególności Pani Halinie Pierzchale – prowadzącej i koordynującej całą imprezę, prezesowi UKS CLAN, działającego przy II LO w Ostrołęce, który był głównym organizatorem tego sportowego wydarzenia.

Zmieniony: Wtorek, 03 Październik 2017 11:57