deklaracja 1584688593

SiteGround web hosting Joomla Templates
Lekcja architektury w bibliotece
Poniedziałek, 03 Kwiecień 2017 11:43

170331 Lekcja architekturyOstrołęcki Klub Kolekcjonerów „Unikat” wraz z biblioteką szkolną w dniu 31 marca 2017 r. zorganizował kolejną wystawę kolekcjonerską połączoną z wirtualną wyprawą w świat architektury, tym bardziej ciekawą, że piękne zdjęcia pochodziły z prywatnych zbiorów i podróży pana  Adama Kilimona ze Stowarzyszenia Unikat – Przyjazna Gmina.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1a i 1g w ramach lekcji wiedzy o kulturze. Młodzież zwiedzała atrakcyjne plenery z architekturą w roli głównej – mnóstwo ciekawych motywów, miejsc i stylów z Barcelony, Lizbony, Rzymu czy Wenecji. W zbiorach kolekcjonerskich natomiast zaprezentowano eksponaty członków OKK „Unikat”, w tym:
- karty telefoniczne z wielu państw świata prezentujące różne motywy architektoniczne – Adam Kilimon;
- pocztówki ukazujące architekturę dawnej Ostrołęki – Stanisław Orłowski.

Było to ciekawe, nieco inne „spotkanie z architekturą” a zarazem uzupełnienie „wiedzy o kulturze” w różnych zakątkach świata.

Zmieniony: Poniedziałek, 24 Kwiecień 2017 12:35