Finał XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów szczęśliwy dla CANTILENY
Środa, 26 Październik 2016 09:01

W Finale Konkursu uczestniczyło 17 Chórów z całej Polski wyłonionych przez Komisję Artystyczną na podstawie nadesłanych nagrań repertuaru konkursowego złożonego z programu dowolnego i obowiązkowego. Łączny czas trwania zgłoszonych utworów powinien zawierać się w przedziale 10 - 15 min. CANTILENA wykonała 4 utwory, w tym: 3 w programie dowolnym,a mianowicie: SANCTUS z "Missa brevis" Józefa Świdra, COŚ TAM W LESIE STUKNĘŁO - humoreska Bronisława Rutkowskiego do tekstu ludowego, MARZENIE - słowa C.K.Norwida, muz. Henryka Gadomskiego i utwór obowiązkowy - BAJKA muz. Krzysztofa Naklickiego ( bez tekstu znaczeniowego). 5 osobowe Jury , któremu przewodniczył prof. Dariusz Dyczewski z Akademii Muzycznej w Szczecinie po wysłuchaniu programów wszystkich 17 Chórów na koncercie konkursowym w dniu 22 października w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy dokonało( oceny poziomu artystycznego. Zgodnie z Regulaminem Konkursu:
Złote Kamertony za I miejsce otrzymało 6 Chórów ( 90 - 100 pkt.)
Srebrne Kamertony za II miejsce otrzymało 6 Chórów (80 - 89 pkt)
Brązowe Kamertony za III miejsce otrzymało 5 Chórów (70 - 79 pkt
CANTILENA zdobywając ZŁOTY KAMERTON znalazła się w gronie 6 najlepszych Chórów Szkolnych w Polsce w r. szk. 2016/2017 - (doroczny Konkurs Chórów Szkolnych jest największą i najbardziej prestiżową imprezą muzyczną szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych w Polsce). To nasz kolejny czwarty ZŁOTY MEDAL - ZŁOTY KAMERTON. Wybuch radości naszych Chórzystek nastąpił w momencie ogłoszenia wyników. W Koncercie Galowym, w niedzielę 23 października w Filharmonii Pomorskiej nasz Chór wykonał 2 utwory; - BAJKĘ i MARZENIE.a także, z wszystkimi Chórami: przygotowane 4 inne utwory, m.in. HYMN CHÓRÓW i GAUDE MATER POLONIA. Niezapomniane przeżycie duchowe. Serdecznie gratulujemy naszym ZŁOTYM CANTILENKOM!.

Zmieniony: Środa, 26 Październik 2016 11:12