XVI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Wtorek, 07 Czerwiec 2016 06:55

Już po raz szesnasty  3 czerwca 2016 roku pod hasłem „Nie daj się zwieść dopalaczom” w Ciechanowie odbyła się  Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. Do wspólnej zabawy i rywalizacji  przystąpiło sześć szkół z Mazowsza z takich miast jak: Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce i  Warszawa.  Młodzież rywalizowała w takich  konkurencjach jak: prezentacja multimedialna dotycząca hasła przewodniego Olimpiady, konkurencji pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kategoriach sprawnościowych  takich jak: wyścig rzędów, wyścig bez butów, piłka koszykowa, skakanka, piłka nożna. Program „Szkoła Promocji Zdrowia” w naszym mieście realizowany jest w II LO im. C. K. Norwida i przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Młodzież do Olimpiady przygotowywana jest zarówno przez nauczycieli Liceum jak i pracowników szpitala.
W ogólnej klasyfikacji po zsumowaniu siedmiu konkurencji najlepszą po raz kolejny okazała się drużyna ostrołęckiej Szkoły Promocji Zdrowia. Poprzez wspólną zabawę i zdrową rywalizację pragniemy przekazać jak ważne wartości w życiu każdego człowieka niesie za sobą  zdrowy styl życia.

Koordynator Szkoły Promocji Zdrowia
Beata Samorajska