Srebrny Kamerton CANTILENY w Finale XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów
Poniedziałek, 26 Październik 2015 11:05

W dniach 23 – 25 października  b.r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbył się Finał XXXV Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży. W kategorii Chórów młodzieżowych do lat 21 o głosach jednorodnych CANTILENA zdobyła Srebrny Kamerton – Srebrny Medal  za zajęcie II miejsca. Złoty Kamerton w tej kategorii przypadł Chórowi Żeńskiemu z Suwałk. CANTILENA wykonała w programie dowolnym 4 utwory, mianowicie: PORANEK – muz.: K.M. Prosnaka,  JUBILATE DEO – muz.: J. Świdra, KOŁYSANKA – muz.: S. Wiechowicza, PO CÓZEŚTA KAWALERZY PRZYŚLI – ludowa pieśń kurpiowska w opr. chóralnym J.K. Lasockiego, natomiast w programie obowiązkowym utwór współczesnego kompozytora K. Niegowskiego – MARYJA. CANTILENA wystąpiła także w Koncercie Galowym na zakończenie Konkursu wykonując w części I zatytułowanej „Od poranka do zmierzchu” utwór PORANEK i grając scenkę rodzajową w kostiumach wypożyczonych z Teatru Bydgoskiego. W II cz. Koncertu Galowego dziewczęta wykonały kurpiowską pieśń weselną PO CÓZEŚTA KAWALERZY PRZYŚLI w opr. chóralnym J.K. Lasockiego. W Koncercie Galowym zostały uroczyście zaprezentowane flagi miejscowości z których pochodzą Chóry. Po raz kolejny już była też flaga Miasta Ostrołęki. Udział CANTILENY  w tym prestiżowym ogólnopolskim Konkursie, do którego przygotowania trwały cały poprzedni rok szkolny stał się możliwym dzięki sfinansowaniu kosztów podróży przez Starostę Ostrołęckiego Pana dr Stanisława Kubła. Chórzystki wraz dyrygentem składają serdeczne podziękowanie Panu Staroście za ten szlachetny gest.

Zmieniony: Poniedziałek, 26 Październik 2015 13:24