Punkt Informacji i Planowania Kariery
Piątek, 27 Luty 2015 08:10
W ramach otrzymanego grantu z programu Bank Ambitnej Młodzieży wspieranego przez Fundację Banku Zachodniego WBK funkcjonuje w II Liceum Ogólnokształcącym  Punkt Informacji i Planowania Kariery.
Głównym jego zadaniem  jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności potrzebne w kształtowaniu swojej drogi edukacyjno- zawodowej, rozpoznawanie własnych zasobów osobistych i wykorzystywanie ich w konsekwentnym dążeniu do realizacji celu życiowego.
W projekcie biorą udział wytypowani uczniowie klas drugich, z którymi doradcy zawodowi realizują w 2 grupach  15 osobowych  10 godzinne warsztaty  w trzech obszarach:
  • samoświadomości- integracja grupy, mój potencjał zawodowy,
  • umiejętności- wyznaczanie celów życiowych: edukacyjnych i zawodowych,  rozwój motywacji do podejmowania aktywności zmierzającej do poprawy warunków życia, autoprezentacja- budowanie pozytywnego wizerunku ,
  • informacji-  rynek pracy-tendencje rozwojowe rynku pracy, ABC przedsiębiorczości  a może własna firma, źródła pozyskiwania środków na prowadzenie własnej firmy,

Koordynatorami projektu na terenie szkoły są p. Mariola Rachubka i p. Renata Sawicka

Zmieniony: Piątek, 27 Luty 2015 09:04