Sesja popularnonaukowa
Czwartek, 26 Listopad 2009 16:12
Dnia 17.11.2009 r. odbyła się w naszej szkole sesja popularnonaukowa na temat: „C.K. Norwid - cwarty wieszcz…?” Sesja została zorganizowana w ramach obchodów Święta Patrona.
Swoja obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta p. J. Kotowski, Przewodniczący Rady Miasta p. D. Maciak. Obecni byli dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz delegacje uczniów z zaprzyjaźnionego I LO w Wyszkowie i I LO, III LO, II Społecznego LO w Ostrołęce.
Podczas uroczystości uczniowie w/w szkół oraz naszego Liceum wygłosili referaty i przedstawili prezentacje tematycznie związane z życiem i twórczością C.K. Norwida.
Mottem sesji były słowa patrona: „NIE z krytyki sztuka, ale z prawdy”.
Sesję uświetniły występy artystyczne uczniów II LO im.C.K. Norwida. Młodzież recytowała wiersze patrona oraz wykonywała utwory instrumentalne, natomiast chór szkolny Cantilena zaśpiewał pieśni związane z tematyką sesji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swą obecnością podczas sesji. Podziękowania składamy również referentom za przygotowanie i wygłoszenie referatów.

Szczególnie gorąco dziękujemy organizatorom sesji oraz wykonawcom uświetniającym tę szkolną uroczystość.

Zmieniony: Czwartek, 26 Listopad 2009 21:04