JUBILEUSZ 10-LECIA OSTROŁĘCKIEGO HOSPICJUM
Piątek, 25 Kwiecień 2014 11:27
5 kwietnia 2014 roku w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość 10-lecia istnienia Hospicjum Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.
W harmonogramie oficjalnej części znalazły się:
- życzenia, podziękowania i wręczenie odznaczeń: dla pani Jagody Dudek – Kierownik Hospicjum (m.in. Kryształowy Czepek oraz Złoty Krzyż Zasługi), a także dla personelu tej placówki
- wystąpienia gości: Biskupa Łomżyńskiego – Janusza Stepnowskiego, p. Dariusza Maciaka – Przewodniczącego RM Ostrołęki, p. Roberta Mamątow – Senatora RP, p. Wojciecha Miazgi – Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce i in.
- cykl wykładów poświęconych opiece paliatywno – hospicyjnej wygłoszonych przez zaproszonych gości – m.in. ks. Piotra Krakowiaka – Krajowego Duszpasterza Hospicyjnego oraz p. Annę Janowicz – Prezesa Gdańskiej Fundacji ‘LUBIĘ POMAGAĆ’.

W przygotowanie uroczystości zaangażowani byli nauczyciele naszej szkoły: opiekunowie Szkolnego Koła Caritas – p. Beata Kotowska, p. Krzysztof Jankowski i p. Grzegorz Zawrotny. Pani Aneta Mroczkowska była współprowadzącą uroczystość.
Obchody jubileuszu uświetnił występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. ‘ŻYCIE UKRYTE W SŁOWACH’,  pod kierunkiem p. Agnieszki Wołosz.
W części artystycznej udział wzięli:
  • recytacja: Wiktoria Juchniewicz, Karolina Kisiel, Justyna Kotowska, Patrycja Parzych (kl. IIB)
  • śpiew: Anita Gawryś (kl. IIIH), Kinga Małkowska (kl. IIC), Marzena  Opacka (kl. IIG), Klaudia Pianko (kl. IIIC), Karolina Zaręba (kl. IH)
  • gitara: Arkadiusz Chojnowski (kl. IH)

Zdjęcia z uroczystości wykonali: Klaudia Ejzenberg (kl. IIB) oraz p. Krzysztof Jankowski.
Zmieniony: Środa, 30 Kwiecień 2014 10:35