Światowy Dzień AIDS
Wtorek, 10 Grudzień 2013 10:34

2 grudnia 2013 roku o godz. 11.30 został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy dotyczący problematyki HIV/AIDS. Konkurs został zorganizowany już po raz czwarty,jego celem jest uświadomienie jak ważną rolę w profilaktyce zachorowań odgrywa wiedza o drogach zakażenia i sposobach zapobiegania. Przygotowano 40 pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych, jednokrotnego jak i wielokrotnego wyboru.  Młodzież na napisanie testu miała 45 min. Test pisany był w trzech klasach o tej samej godzinie. W tym roku do rywalizacji o główną nagrodę przystąpiło dwóch uczniów z poza programu SzPZ.
Tego samego dnia na holu głównym wychowawcy klasy I c i II c przygotowali wystawkę mówiącą o profilaktyce HIV/AIDS, a uczniowie zamieścili plakaty pt: „Żyję bez ryzyka AIDS”. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na ten temat czytając różne materiały informacyjne w postaci ulotek i książeczek edukacyjnych.
Ogłoszenie wyników powyższego konkursu nastąpiło 5 grudnia o godz. 12.30 na sali gimnastycznej II LO. O wręczenie nagród poproszono dyrektora szkoły Pana Ryszarda Kaliszewskiego oraz wychowawców klas w obecności koordynatora programu.
Osoby nagrodzone w konkursie wiedzy:
- I miejsce - Zięba Kamila – kl. III c
- II miejsce - Pędzich Karolina – kl. I c
- III miejsce - Kowalczuk Natalia -  kl. II c
W konkursie plastycznym nagrody otrzymały:
- Anna Grala kl.II c
- Ludwika Kubrak kl.II c