Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2013r.
Czwartek, 21 Listopad 2013 11:40

Dnia 21 listopada 2013 r. o godz. 10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia, rozpoczęła się akcja prozdrowotna pod hasłem „Używki ….To nie dla nas!!!”. Jak co roku w trzeci czwartek listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, koordynator Szkoły Promocji Zdrowia Beata Samorajska oraz uczniowie i wychowawcy klas uczestniczący w tym programie, przygotowali wiele atrakcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu. Celem akcji było kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych, uzależniających oraz przygotowanie młodych ludzi do radzenia sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi bez substancji chemicznych. Dla młodzieży biorącej udział w akcji prozdrowotnej przygotowano cykl szkoleń dotyczących uzależnień, zostały przeprowadzone konkursy wiedzy dotyczące uzależnień od narkotyków i alkoholu, konkurs plastyczny pod hasłem „Uzależnieniom mówię nie” oraz quiz antynikotynowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z alkogoglami zorganizowany przez Komendę Miejską Policji. Akcji towarzyszyły  występy artystyczne dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Ostrołęki.

Zmieniony: Czwartek, 28 Listopad 2013 19:38