DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Uroczystość z okazji 25-lecia istnienia II LO
Piątek, 15 Listopad 2013 15:01
"Z Norwidem idę
Pod nieboskłony
Słowem przez życie
Z Norwidem idę
..."
(Mirosław Welz)
   Uroczystość  25-lecia naszej szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi  Panny w Ostrołęce, której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. Eucharystię uświetnił występ chóru Cantilena pod kierunkiem prof.  H. Gadomskiego, a w oprawie liturgicznej uczestniczyli  uczniowie, rodzice  i nauczyciele II LO.
   Po nabożeństwie  goście, rodzice, nauczyciele , uczniowie i przyjaciele szkoły udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, gdzie odbyła się uroczystość jubileuszowa. Rozpoczął ją występ chóru Cantilena, następnie głos zabrał dyrektor szkoły R. Kaliszewski, który podsumował 25 lat pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu złożyli zaproszeni goście; władze oświatowe, władze miasta, dyrektorzy ostrołęckich szkół i I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a także przyjaciele i sympatycy szkoły. Ciepłe słowa do koleżanek i kolegów nauczycieli oraz młodzieży skierował pierwszy dyrektor szkoły Janusz Gołota.  
Następnie uczniowie naszej szkoły zabrali wszystkich w podróż z Norwidem. Podczas części artystycznej wykonane zostały wiersze C.K. Norwida,
a także utwory instrumentalne i piosenki tematycznie nawiązujące do twórczości Patrona. Niezwykłą ilustrację występów stanowiły zdjęcia oraz filmy wyreżyserowane i wykonane przez uczniów naszej szkoły.
   Na zakończenie dyrektor szkoły zaprosił wszystkich na sobotni  koncert chóru Cantilena w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz  sesję popularnonaukową „C. K. Norwida kształt prawdy i miłości” (21 listopada 2013r.).
Po błogosławieństwie księdza biskupa wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie można było obejrzeć okolicznościowe wystawy, wpisać się do księgi pamiątkowej  oraz powspominać chwile spędzone w II LO.    
 
 Obchody 25-lecia szkoły w zdjęciach pana A.Wołosza:


   
Dziękujemy za wykonanie i udostępnienie zdjęć.
Zmieniony: Środa, 27 Listopad 2013 10:42