Rok szkolny 2010/2011
Wtorek, 29 Październik 2013 13:38
  • Nowi nauczyciele: E. Zasitko – biologia, O. Kwiatkowska – język rosyjski.
  •  7 oddziałów klas pierwszych: 1A – wychowawca B. Milewska, 1B – L. Górska, 1C – M. Sobczak, 1D – A. Mroczkowska, 1E – M. Kaliszewska,
    1F – B. Markowska, 1G – R. Chodkowska.
  • W tym roku szkolnym obowiązuje nowy rozkład dzwonków.
  • Stopnie awansu zawodowego uzyskali – na nauczyciela dyplomowanego: J. Mościcka, K. Jankowski, E. Dylewska, A. Wołosz,
    na nauczyciela mianowanego: J. Kukuć, M. Rachubka, K. Orlicka, L. Górska, P. Czartoryski.
  • 29 listopada 2010 r. w naszej szkole odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, część artystyczną przedstawiającą sylwetkę patrona przygotowały: A. Wołosz, A. Mroczkowska, J. Kostrzewska.
  • 10 marca 2011 roku Dyrektor Szkoły - Ryszard Kaliszewski podpisał w Warszawie „LIST INTENCYJNY” z prof. dr hab. Rajmundem Bacewiczem - Dziekanem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy Wydziałem i Szkołą, opartej o ideę patronatu, a dotyczącej wspólnych działań i przedsięwzięć w szeroko rozumianej politechnizacji, w którym to obszarze kształcenie prowadzi ww. Wydział.
  •  W kwietniu odbył się III Festiwal Nauki w naszej szkole. Mogliśmy zobaczyć prezentacje multimedialne, doświadczenia naukowe, modele
    i prace uzdolnionych uczniów.
  • W tym samym miesiącu jesteśmy współorganizatorami Frankofonii w OCK – nasza szkoła zaprezentowała kulturę frankofońską Afryki w formie programu artystyczno - multimedialnego pt. Festiwal w Agadirze. Gościem specjalnym był pan Abdulcadir Gabeire Farah, prezes Fundacji dla Somalii. Gość  uczestniczył także w spotkaniu z naszą młodzieżą na terenie szkoły.

• W ramach Frankofonii jesteśmy współorganizatorami konkursu „ Różne oblicza frankofonii”.

• W czerwcu Pani Krystyna Kowalska zorganizowała wycieczkę do Paryża i Brukseli.
  • Od 5 do 10 lipca nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji  „VI Przystanek  PAT” wspieranej przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.
  • IV Samorządowa Gala Uczniowska: za najwyższą średnią : Emilia Stenka kl.2e i Tomasz Falkowski kl.2eMateusz Grzybowski kl. 2b – wybitny talent, Igor Bastek kl. 1d – wybitny sportowiec, Wojciech Kordyzon kl. 2b – wyróżnienie za tytuł laureata XLI Olimpiady Literatury
    i Języka Polskiego.
  • IX Edycja Konkursu "Orły Ostrołęki" : Arkadiusz Plona, Franciszek Maria Kalinowski, Ilona Jaworska , wyróżnienie Michał Łoniewski.
  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Martyna Szczubełek kl. 3c.
  • Z dniem  31 sierpnia 2011 r. kończy się kadencja P. Elżbiety Zaborowskiej na stanowisku  wicedyrektora szkoły.
  • Osiągnięcia:

- XXXV Olimpiada Artystyczna – finalista Franciszek Kalinowski (op. A. Dzwonnik-Załęska)

- XLI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – laureat Wojciech Kordyzon kl. 2b, finalista Franciszek Kalinowski kl. 3a, udział
w etapie okręgowym Ewelina Lipka kl. 3a (op. A. Dzwonnik-Załęska),

- LI Olimpiada Wiedzy o Polsce Świecie Współczesnym – udział w etapie okręgowym Krystian Kowalczyk kl. 3a (op. J. Mironczuk),

- XXIII Olimpiada Filozoficzna – udział w etapie okręgowym Wiktor  Ruszkiewicz kl. 3a,

- XL Olimpiada Biologiczna – tytuł laureata  etapu  okręgowego  M. Szczubełek kl. 3c (op. A. Mynyk),

- XXXVII Olimpiada Geograficzna – finalista Arkadiusz Plona kl. 3g (op. L. Górska),

- V Międzyszkolny Turniej Matematyczny „Piórko” – I miejsce zespołowo: A. Małkowski kl.1d, A. Siwak kl. 1d, O. Poremba kl.1e (op. T. Gierwicz),

- Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” - 3 osoby uzyskały najlepszy wynik: Adam Siwak kl.1d Kamila Milewska kl.1d, Igor Bastek kl.1d (op. T. Gierwicz),

- VI Konkurs Języka Angielskiego-etap okręgowy: Katarzyna Wójcik kl.1f - I miejsce,Karol Góraj kl.2f - VI miejsce (op.B.Markowska,S.Markowski),

- XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Siedlcach – II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zmieniony: Wtorek, 26 Listopad 2013 21:41