CANTILENA na Gali Uczniowskiej
Niedziela, 30 Czerwiec 2013 09:52

26 czerwca b.r. CANTILENA wystąpiła na dorocznej Samorządowej Gali Uczniowskiej w Ostrołęckim Centrum Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Oprócz Hymnu m. Ostrołęki  Chór wykonał MARZENIE do słów C.K. Norwida i SUITĘ KURPIOWSKICH PIEŚNI WESELNYCH. Warto dodać, że wykonanie MARZENIA było wykonaniem premierowym, na wyraźną prośbę samych Chórzystek, którym ten nowy utwór przypadł do gustu, tym bardziej, że lekki, radosny tekst korespondował z charakterem uroczystości kończącej rok szkolny i zapowiadającej radosny okres wakacji. Był to ostatni występ CANTILENY w roku Jubileuszowym  XXX lecia CANTILENY, bogaty w ważne wydarzenia artystyczne w życiu Chóru. W przeddzień, podczas Próby Generalnej do Koncertu, Chórzystki otrzymały pamiątkowe Dyplomy - Podziękowania i upominek w postaci dokumentalnego filmu z uroczystego Koncertu Jubileuszowego w dniu 17.11.2012 roku. Wszystkim Chórzystkom dziękujemy za znaczące osiągnięcia artystyczne, pomnażające dorobek Szkoły i życzymy udanego, zasłużonego wypoczynku wakacyjnego.

Dyrygent Chóru i Dyrekcja II LO

Zmieniony: Poniedziałek, 01 Lipiec 2013 14:51