CANTILENA uczcila 70 rocznicę agresji ZSRR na Polskę
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2009 20:40

17 września w Kościele p.w. NNMP w Ostrołęce odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna w 70 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. W uroczystości udział wzięly liczne poczty sztandarowe ostrołęckich szkół, organizacji i stowarzyszeń społecznych a także samorządu Miasta Ostrołęki. Oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Infułata Z. Żukowskiego sprawowały połączone Chóry: CANTILENA i Ostrołęcki Chór Nauczycielski pod dyr. H. Gadomskiego. Psalmy wykonały siostry: Kasia i Asia Kaczyńskie.
Przed Mszą św. połączone Chóry wykonały program okolicznościowy złożony z utworów patriotyczno-religijnych, a mianowicie: NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, WIDZIAŁAM JA ORŁA, CIĄGŁY NIEPOKÓJ. W programie gościnnie wystąpiły byłe Chórzystki CANTILENY - studentki uczelni warszawskich - Ania Gwiazdowska i solistka Kasia Bałdyga, która wykonała dwa utwory: PANIS ANGELICUS i WIDZIAŁAM JA ORŁA.
Po Mszy Św. połączone Chóry wykonały ROTĘ podczas składania kwiatów w krużgankach kościoła poklasztornego przed tablicą pamiątkową poświęconą ostrołęckim Sybirakom. Dziękujemy Chórom za piękny program.

Zmieniony: Piątek, 27 Listopad 2009 23:48