XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Siedlcach
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:50

Tradycją szkół promocji zdrowia są coroczne zmagania zarówno sportowe jak i intelektualne, które nazwane zostały „Olimpiadą Szkół Promocji Zdrowia”. Przygotowanie młodzieży trwało kilka miesięcy i wymagało zaangażowania dużej grupy ludzi.
Do konkurencji pierwszej pomocy przygotowały się cztery uczennice z klasy II c pod czujnym okiem pana Tomasza Dmochowskiego z Meditransu i pani Beaty Żebrowskiej - opiekuna medycznego programu. W konkurencji tej  wystąpiły Natalia Wasilewska i Milena Młynarska, które  zdobyły  I miejsce na Mazowszu.
Uczennica naszej szkoły Karolina Brodzik z klasy II c przygotowała najlepszą prezentację multimedialną i  zdobyła dzięki temu I miejsce.
Oprócz tego rywalizacja przebiegała w pięciu konkurencjach sportowych, w których poradziliśmy sobie znakomicie. Młodzież przygotowywała do zawodów grupa nauczycieli wychowania fizycznego. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z układem tanecznym, przygotowane przez panią Katarzynę Orlicką.
W ogólnej klasyfikacji pokonaliśmy pięć szkół, zajmując II miejsce.
Wszystkim, którzy przygotowali młodzież do olimpiady bardzo dziękuję i gratuluję.

Koordynator  programu Szkoły Promocji Zdrowia

Beata Samorajska