To był niezwykły Koncert Chóru CANTILENA
Wtorek, 14 Listopad 2023 08:49

6. 10 listopada 2023 r. Chór CANTILENA wykonał specjalny program muzyki chóralnej dla uczestników UROCZYSTOŚCI KU PAMIĘCI PROF. JANA GÓRZYŃSKIEGO. Uczestnikami uroczystości odsłony Tablicy Pamiątkowej na budynki byłego Liceum Pedagogicznego - dziś II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida byli absolwenci byłego Liceum Pedagogicznego, a także przedstawiciele Władz Samorządowych i Urzędu Miasta Ostrołęki.

W programie koncertu Chóru, którym dyrygował założyciel Chóru - także absolwent byłego Liceum Pedagogicznego w Ostrołęce, znalazły się utwory wybrane z programów 40 letniego funkcjonowanie CANTILENY. Program Chóru był przyjęty niezwykle gorąco i serdecznie. Nie obyło się bez bisu, którym był utwór będący nieprzerwanie przez 32 lata w repertuarze Chóru, czyli od roku 1991, kiedy to został wykonany podczas pamiętnej pielgrzymi do Łomży, naszego Wielkiego Rodaka, Papieża Jana Pawła II. Utwór ten, to kompozycja włoskiego kompozytora Claudio Monteverdiego - GOODE LA TERRA EL MARE / Radość Ziemi i Morzu /

Wspaniała atmosfera na Koncercie – reakcja publiczności - miała ożywczy wpływ na wyjątkową swobodę i zaangażowanie Chóru. Tego dnia był to trzeci z kolei występ Chóru – Chórzystki miało prawo być zmęczone. Wcześniej, bo już o godz. 9.45 Chór prezentował dość obszerny program na uroczystości szkolnej z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, następnie o 11:11 – prowadził ogólnopolską akcję w II LO „Szkoła do Hymnu”.

/Na filmiku portalu www.moja-ostroleka.pl - fragment początkowy koncertu - utwór "Vive la mour"/

2

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

8.

 

1.

Zmieniony: Wtorek, 14 Listopad 2023 09:04