Relacja z konferencji Paczka na Kresy - Wielkanoc 2023
Poniedziałek, 13 Marzec 2023 13:15

W dniu 2 marca przedstawiciele naszej szkoły: harcerki ZHR Dominika Sokołowska kl 1a i Kornelia Stolarczyk kl 1e oraz nauczyciel Krystyna Kowalska uczestniczyli w Warszawie w konferencji zorganizowanej przez Fundację „Kresy w potrzebie” i Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Celem spotkania było podsumowanie grudniowej akcji Paczka na Kresy i rozpoczęcie Paczki – Wielkanoc 2023 – omówione zostały szczegóły organizacyjne tj. terminy i miejsca zbiórek produktów oraz wyjazdów wolontariuszy.

Wszystkim uczniom i szkołom, które przystępują do tych działań, dziękowała pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Pan Marcin Zarzecki Prezes Polskiej Fundacji Narodowej zachęcał do udziału w tej akcji przedstawiając jej wyjątkowość, nawet na tle podejmowanych przez PFN działań.

Przygotowano również element spotkania , który zaskoczył, zachwycił i wzruszył wszystkich - wykład pana Tomasza Łysiaka, polskiego pisarza, dziennikarza, publicysty, historyka. W swoim wystąpieniu pt. ”Powstanie Styczniowe, uaktualnienie kwestii Kresów i Ukrainy”, pan T. Łysiak w niezwykle sugestywny sposób podzielił się z nami swoją wiedzą i osobistymi badaniami przyczyn wybuchu Powstania Styczniowego.

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Marzec 2023 13:19