IX Prezentacje EdukacyjneDnia 17 marca 2011 r. odbyły się IX Prezentacje Edukacyjne dla uczniów sz
Piątek, 18 Marzec 2011 14:05
Dnia 17 marca  2011 r.  odbyły się IX Prezentacje Edukacyjne dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Nasza  szkoła przedstawiła najważniejsze osiągnięcia zarówno edukacyjne jak i sportowe licealistów, informacje dotyczące patrona szkoły, chóru Cantilena oraz bieżących wydarzeń.
Uczniowie klas Szkoły Promocji Zdrowia sprawdzali BMI oraz dokonywali pomiaru ciśnienia i tlenku w wydychanym powietrzu.
Uczestnicy targów mogli dowiedzieć się o podpisanym przez II Liceum porozumieniu z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej za sprawą obecności na naszym stoisku przedstawiciela uczelni – Karola Kakarenki.
Młodzież zainteresowaną nauką w naszej szkole zaznajomił on z podstawami holografii, której ideę nasi uczniowie poznają dokładniej podczas uczestnictwa w Warsztatach Holografii na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Aby wiedzę teoretyczną poprzeć praktyką, w „kąciku” eksperymentalnym naszego stoiska prezentowane były różne rodzaje hologramów. Można było zobaczyć hologram możliwy do obserwacji jedynie po oświetleniu laserem, jak również widziany w świetle zwykłej żarówki.
Doświadczalne aspekty naszego stoiska spotkały się z wielkim zainteresowaniem osób odwiedzających targi.
Podczas Prezentacji Edukacyjnych zaprezentowały się również nasze cheerleaderki w dwóch układach tanecznych.