CANTILENA na inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kadzidle
Poniedziałek, 13 Luty 2023 12:00

wycinanka

9 lutego b.r. w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle Chór CANTILENA stanowił oprawę muzyczną uroczystego otwarcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na program złożyły się utwory wybrane z repertuaru opracowanego w bieżącym roku szkolnym z udziałem także Chórzystek klas pierwszych i grupy męskiej uczniów II LO. Oprócz Hymnu Studenckiego GAUDEAMUS IGITUR wykonanego na początku uroczystości, w dalszej kolejności wykonano: 2 pieśni kurpiowskie z obrzędu weselnego w opracowaniu chóralnym i w dialekcie kurpiowskim: JADÓ GOŚĆE, WYSŁA Z KOŚĆÓŁECKA, utwór do słów wybitnej kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz – SŁÓNECKO WĘDRUJE, a następnie : MOJA OJCZYZNA – do słów C.K. Norwida, PIEŚŃ PORANNĄ – do słów Jana Pawła II Papieża, utwór kompozytora barokowego – Oracjo Vechi : GOODE LA TERRA EL MARE ( Radość Ziemi i Morzu). Partię solową wykonała pięknym głosem Amelia Tyc. Program prowadziła, z dużą swobodą i wdziękiem – Martyna Duda.

Dziękując Chórowi za piękny program, Gospodarz Gminy Kadzidło inicjator pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie wiejskiej pow. ostrołęckiego, Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, wręczył Chórowi niezwykły upominek: wycinankę kurpiowską z wkomponowaną ( wyciętą w papierze) nazwę „ Cantilena”.

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 12:10