Koncerty CANTILENY w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2022/2023
Poniedziałek, 23 Styczeń 2023 14:24

Jak co roku, od wielu już lat, CANTILENA przygotowała program złożony z kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej. Pewnym novum tegorocznego programu stanowiły nie tylko kolędy nowe lub w nowym opracowaniu ale także to, że Chór wystąpił w nowej formule wykonawczej, po raz pierwszy jako Chór Mieszany CANTILENA poszerzony o grupę męską – pięciu mężczyzn, uczniów II LO.

Cantilena

Program złożony z 9 kolęd, 3 pastorałek, 2 pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, a także stosownych recytacji wykonano podczas 3 koncertów, a mianowicie:

22 grudnia 2022 roku - na uroczystej WIGILII SZKOLNEJ w II LO,

15 stycznia 2023 roku   - na KONCERCIE NOWOROCZNYM w Kościele pw. Nawiedzenia NMP ( Fara ) w Ostrołęce. Relacje z Koncertu, ilustrowane zdjęciami zamieściły, między innymi, 2 największe lokalne portale społecznościowe fb – MOJA OSTROŁĘKA i eOSTROŁĘKA,

16 stycznia 2023 roku   - na dorocznym KONCERCIE NOWOROCZNYM dla Rodziców uczniów II LO.

Wszystkie koncerty prowadziła Martyna Duda – Przewodnicząca Samorządu Chóru CANTILENA. Akompaniowała Julia Łyszkowska (skrzypce). Recytowali: Wiktoria Drężewska, Martyna Duda, Oliwia Piórecka i Szymon Głowacki. Psalmy podczas uroczystej Mszy Św. 15 stycznia wykonały: Amelia i Łucja Żynda. Wszystkie koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem bardzo życzliwym przyjęciem słuchaczy dając tym samym dużą satysfakcję wykonawcom.

Zdjęcia: Grzegorz Zawrotny, Agata Szczubełek

Dyrygent Chóru