PODARUJ ŻYCIE – ZOSTAŃ DAWCĄ
Wtorek, 13 Grudzień 2022 07:43

Dnia 2 grudnia 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbył się finał konkursu wiedzy oraz konkursu na scenariusz spotu w ramach Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „PODARUJ ŻYCIE – ZOSTAŃ DAWCĄ” i miała za zadanie propagowanie wiedzy z zakresu transplantologii oraz podnoszenie świadomości tej idei w społeczeństwie. Olimpiada odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Po przeprowadzeniu egzaminu ustnego wśród finalistów Olimpiady oraz omówieniu scenariuszy do spotu promującego ideę transplantologii komisja konkursowa na czele z profesorem Maciejem Kosieradzkim – koordynatorem zespołu ds. wdrożenia programu „Partnerstwo dla transplantologii w województwie mazowieckim” oraz reżyserem Adrianem Dmochem wyłoniła zwycięzców. Uczennica naszej szkoły Maria Budniak z klasy 3c uzyskała najwyższy wynik w konkursie wiedzy i zdobyła I miejsce. Nagrody odebrali także uczniowie klasy 2c, którzy stworzyli scenariusz spotu.
Koordynatorem ostrołęckiej Szkoły Promocji Zdrowia jest p. Beata Samorajska, która przygotowała uczniów do Olimpiady.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.