Uczniowie naszej szkoły pobiegli dla Niepodległej na PGE Narodowym w Warszawie
Czwartek, 10 Listopad 2022 11:47

6 listopada 2022 na PGE Narodowym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski na 5 km oraz w biegach młodzieżowych dla Niepodległej. Zawody były wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju. Wzięło udział około 1200 osób. Trasa Biegu przebiegała wokół Stadionu PGE Narodowego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:
Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h zajął piąte miejsce w biegu na 1000 m 0:03:47 w kategorii M13-15 lat i Szymon Sadłowski z klasy 2a w Drużynowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na dystansie 5 km wywalczył siódme miejsce, indywidualnie w swojej serii uplasował się na 21 miejscu uzyskując czas 0:21:59.
Otrzymali piękne pamiątkowe medale i koszulkę z Niepodległa Piątka. Zawody uświetnił koncert pieśni patriotycznych zespołu Ferajna
Organizatorem Niepodległej Piątki była Fundacja Action Life.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom Biegu, również naszym wspaniałym kibicom, którzy
przybyli, aby wspierać naszych biegaczy i wspólnie świętować 104. rocznicę odzyskania przez Polskę
niepodległości.