VII edycja Testu Coopera za nami.
Piątek, 04 Listopad 2022 14:51

IMGP4099_Copy.jpgVII edycja Testu Coopera za nami. Padł rekord stadionu. II LO najliczniejszą szkołą.
Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 24 września 2022 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowaliśmy we współpracy z UKS Clan działającym przy naszej szkole Test Coopera dla Wszystkich.
W teście uczestniczyło ponad 100 osób. Tym razem wzięło udział więcej mężczyzn niż kobiet. Rekordowo pokonano łączny dystans 244055 m. Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, liczne grono uczestników pobiło swoje rekordy życiowe. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele różnych instytucji, szkół, całe rodziny, rodziny z niepełnosprawnością, również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu.
Udało się to po raz kolejny panu Damianowi Świerdzewskiemu, który pobił własny rekord aż o 115 m, ustanawiając nowy rekord stadionu ostrołęckiego wynikiem 4050 m.
Najdłuższy dystans wśród reprezentacji naszej szkoły w kategorii mężczyzn pokonał uczeń klasy 2a Szymon Sadłowski 2917m, a w kategorii kobiet Alicja Sobolewska z klasy 1c 2100 m. W kategorii najliczniejsza szkoła okazała się nasza szkoła reprezentowana najliczniej przez klasę biologiczno- chemiczną 1c wraz z wychowawcą Katarzyną Żerańską oraz nauczycielami i Dyrekcją szkoły, nie zabrakło też absolwentów naszej szkoły.
Na podium w poszczególnych seriach stanęli:
W kategorii kobiet: Anna Tyc 2555m (3 miejsce w kategorii open, absolwenta), Justyna Parzych 2430m (absolwenta), Alicja Sobolewska 2100 m z klasy 1c, pani Katarzyna Żerańska 2000 m, pani Wicedyrektor Beata Kotowska 1950 m, pani Karolina Borkowska 1880 m.
W kategorii mężczyzn: Kacper Piórkowski 3449 m (absolwent), Łukasz Demby 3040 m (absolwent), Szymon Sadłowski z klasy II a 2917m..
W kategorii najliczniejsza rodzina i najstarszy uczestnik okazali się reprezentanci z rodziny Dyrektora naszej szkoły pana Krzysztofa Jankowskiego.
Była to już siódma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu. Wyniki przeprowadzonego Testu w Ostrołęce zostały przkazane do Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie i posłużą do oceny poziomu wydolności ogółu społeczeństwa w kraju.
Imprezę wpierali organizacyjnie uczniowie, absolwenci, nauczyciele wraz z Dyrekcją szkoły we współpracy z UKS Clan, działającym przy naszej szkole.
Szczegółowe informacje i wyniki na stronie: http://uks-clan.cba.pl/ lub https://testcoopera.pl/

Zmieniony: Piątek, 04 Listopad 2022 15:00