Czwartek, 13 Październik 2022 12:29

13 października 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia spotkała się cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Piękne życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom złożyli pan dyrektor Krzysztof Jankowski oraz przybyli goście - pani Joanna Kubeł (z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce), pan Marcin Grabowski (kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce) oraz pani Anna Lenkiewicz (skarbnik Rady Rodziców II LO). Ten szczególny dzień był też okazją do wyróżnienia zasłużonych nauczycieli oraz pracowników obsługi, którzy otrzymali nagrody z rąk dyrektora szkoły.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy dotychczasowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Stanisława Kubła i poznaliśmy jego następczynię - Roksanę Chmielewską. Ponadto rozstrzygnięte zostały dwa konkursy zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Chłopakiem Roku 2022 został Ziemowit Krzyżewski z klasy Ia, a zwycięzcami w konkursie na najlepszą kreację z okazji Dnia Postaci Filmowej zostali Oliwia Gosiewska i Jakub Śledziewski z klasy IVgp.

Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów. Swoje muzyczne umiejętności na scenie zaprezentowali: Julia Łyszkowska i Magdalena Opęchowska z klasy IVbp oraz zespół w składzie - Karol Drężewski (IVdp), Szymon Tański (IIIf), Karol Maciejewski (IIIa), Adam Moszczyński (IVdp).

Uroczystość przygotowały klasy IIIe i IIIg pod kierunkiem wychowawców - pani Joanny Banaszek i pani Agnieszki Nicewicz.

Zmieniony: Środa, 19 Październik 2022 06:19