Obchody w Wyszkowie
Wtorek, 04 Październik 2022 07:03

20220923_105312_Copy.jpgDnia 23 września 2022 roku delegacja naszej szkoły (pan dyrektor Krzysztof Jankowski oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Stanisław Kubeł, Marta Dobkowska i Katarzyna  Lenkiewicz pod opieką p. Anastazji Dzwonnik-Załęskiej) miała okazję uczestniczyć w obchodach 40. rocznicy nadania imienia Cypriana Kamila Norwida I Liceum Ogólnokształcącemu w Wyszkowie. Program uroczystości obejmował m.in. plenerową inscenizację „Bema pamięci żałobnego rapsodu” Norwida – to już 25-letnia tradycja liceum wyszkowskiego, a także dwa panele dyskusyjne prowadzone przez znamienitych norwidologów. Podczas pierwszego specjaliści podjęli próbę rozwiania wątpliwości na temat: Czy Norwid był romantykiem, parnasistą? A może nie daje się „zaszufladkować”?, natomiast podczas drugiego spotkania odpowiadano na pytanie Czy Norwid miał autorytety?”. Do Ostrołęki wróciliśmy z pogłębioną wiedzą na temat naszego patrona, a także z odnowioną relacją z I Liceum Ogólnokształcącym w Wyszkowie z nadzieją na dalszą współpracę.

Zmieniony: Wtorek, 04 Październik 2022 07:17