II LO MA TALENT!
Wtorek, 14 Czerwiec 2022 06:45

1 czerwca 2022 w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – odbył się przegląd talentów pod nazwą II LO MA TALENT. Była to niepowtarzalna okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich zdolności przed koleżankami i kolegami ze szkoły.
Nie zabrakło oczywiście wymagającego jury z panem dyrektorem Krzysztofem Jankowskim oraz panem Henrykiem Gadomskim – dyrygentem chóru Cantilena, w roli przewodniczącego. Zaszczytną rolę członków jury pełnili także: pani Justyna Mościcka – nauczycielka języka polskiego, pani Justyna Trzeciak-Samluk – nauczycielka wychowania fizycznego, gościnnie pan Kamil Fluks – dyrygent, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz dwie przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Lenkiewicz oraz Łucja Tabaka.
Z zapartym tchem obserwowaliśmy występy wokalne Julii Szymańskiej, Małgorzaty Derkacz, duetu Ihor Shuliachynskyi-Sasza Kharchenko, Oliwii Pióreckiej, Aleksandry Rydel czy Gabrieli Bałdygi. Wystąpiły też zespoły: Szymon Tański, Karol Maciejewski i Krzysztof Kosiorek oraz Karol Drężewski w duecie z Adamem Moszczyńskim. Występy taneczne zaprezentowali: Miłosz Marcinkowski oraz duet Anita Hridina-Anna Pawelko. Tajniki paintingu modelarskiego zdradził natomiast Antoni Dudkowski.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, jury udało się na naradę. W tym czasie widownia mogła skorzystać z odbywającego się na górnym holu szkoły kiermaszu ciast lub pośpiewać razem z oczekującymi na wyniki twórcami.

Po emocjonującej dyskusji zdecydowano, iż na pierwsze miejsce zasłużył występ duetu Anita Hridina i Anna Pawelko, które opowiedziały historię tańcem. Drugie miejsce zajęła wokalistka Oliwia Piórecka za zaśpiewanie utworu "Kasztany", a trzecie - zespół Szymon Tański, Karol Maciejewski i Krzysztof Kosiorek za zachwycające wykonanie utworu zespołu Metallica. Nagroda publiczności natomiast powędrowała do Karola Drężewskiego i Adama Moszczyńskiego, którzy nie dali publiczności szans i porwali ją swoim oryginalnym utworem oraz olbrzymią charyzmą!

Imprezę poprowadził zgrany duet: Marta Dobkowska oraz Piotr Duszak.

Przegląd talentów w II LO okazał się wielkim sukcesem – wypromował naszych zdolnych uczniów oraz pozwolił młodzieży w fantastycznej atmosferze spędzić czas i wesprzeć swoich występujących rówieśników.