Przemysław Świercz otrzymał odznakę "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki"
Piątek, 27 Maj 2022 08:59

IMG 0915Z ogromną radością informujemy, że absolwent naszej szkoły- Przemysław Świercz –otrzymał dnia 12 maja 2022 r. odznakę "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki". To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane jest przez Radę Miasta dla wyjątkowych ludzi - a bez wątpienia pochodzący z Ostrołęki Amp-futbolista taką osobą jest!
Przemysław to zawodnik Amp Futbolu, kapitan i środkowy obrońca reprezentacji Polski. W polskim AMP Futbolu prawie od samego początku. Trzykrotny uczestnik mistrzostw świata i medalista mistrzostw Europy. Trener w programie Junior AMP Futbol, mówca motywacyjny i trener mentalny, który prowadzi spotkania w szkołach, a także pracuje z ludźmi biznesu.

Urodzony w 1980 roku w Ostrołęce zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Narwi, trenowany przez Cezarego Kotowskiego. Później zajmował się w Warszawie żeglarstwem, narciarstwem, koszykówką i pływaniem, których był instruktorem. Nogę stracił w wypadku motocyklowym w Norwegii. Wypadek ten oznaczał duże zmiany w życiu, ale Świercz nie porzucił sportu, wrócił do piłki nożnej, tylko tej przystosowanej dla ludzi po podobnych przejściach.

Od grudnia 2011 roku jest kapitanem kadry Polski, z którą w 2014 roku zdobył czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Amp futbolu, a w 2017 roku brąz mistrzostw Europy. W związku z rozwojem dyscypliny w 2015 roku powołano do życia Amp Futbol Ekstraklasę. Pierwszym mistrzem Polski została Husaria Kraków, w której… oczywiście grał Przemysław Świercz. Kolejne złote medale mistrzostw Polski przypadły mu w udziale w 2016 i 2017 roku, w 2018 roku zdobył brąz.

Władze rodzinnego miasta doceniły reprezentanta Polski. Podczas czwartkowej sesji rady miasta Ostrołęki podjęto decyzję o nadaniu mu odznaki "za zasługi dla Miasta Ostrołęki". Zagłosowało 18 radnych, wszyscy byli za!

- To osoba, która mimo trudnego doświadczenia życiowego nie poddała się - mówiła podczas sesji rady miasta radna Ewa Szatanek. - Jest to osoba, która godna jest posiadania takiej odznaki.

Przemku-
Składamy Ci ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce

Zmieniony: Wtorek, 31 Maj 2022 06:49