Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej
Czwartek, 26 Maj 2022 13:12

Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej - to przedsięwzięcie w naszej szkole realizowane już od wielu lat, które w bieżącym roku szkolnym objął patronatem Prezydent Ostrołęki - Pan Łukasz Kulik. Był to czas poświęcony zdrowemu stylowi życia, propagowany przez młodzież naszego liceum poprzez zmagania sportowe i kulinarne oraz poszerzanie wiedzy na ten temat. Przez cały miesiąc ocenialiśmy zaangażowanie, zgranie klasowe oraz kreatywność podczas wykonywania poszczególnych zadań. Przypomnijmy w skrócie, co działo się w ciągu tego miesiąca.
1 kwietnia cała szkoła została wypełniona plakatami z informacjami o warzywach i owocach, które zostały przygotowane przez klasę 1c pod czujnym okiem p. Beaty Grzywacz. Odbyło się również losowanie kolorów, w jakich miały zaprezentować się w dniu 7 kwietnia poszczególne klasy. Wylosowano również dzień, na który trzeba było przygotować zdrową potrawę lub przekąskę.
Bazując na plakatach ,,warzywno - owocowych” oraz prezentacji o zdrowym stylu życia, która została opracowana i przedstawiona przez uczennice klasy 1c w ramach zajęć z wychowawcą, dokonano oceny spostrzegawczości oraz pamięci w wyżej wymienionym zakresie.
W dniu 7 kwietnia, w którym przypada Światowy Dzień Zdrowia, dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz zintegrowaniu wszystkich klas szkoła mieniła się wszystkimi kolorami owoców i warzyw.
Przez cały miesiąc z wielkim uznaniem i podziwem obserwowano umiejętności kulinarne i reklamowe, które prezentowali przedstawiciele poszczególnych klas podczas zachęcania do konsumpcji zdrowych potraw.
Punktem kulminacyjnym akcji było nagranie filmiku z aktywnością sportową poszczególnych klas. Inspiracją do wykonania tego zadania był pokaz mażoretkowy naszej uczennicy Julii Morawskiej - cheerleaderki - podwójnej Mistrzyni Polski oraz Europy.
Przy tak wielu zadaniach miesiąc kwiecień minął bardzo szybko. Zmagania nie były łatwe i wymagały współpracy całych zespołów klasowych, ich pomysłowości i zaangażowania.
Gratulujemy Wszystkim osiągniętych wyników, a w szczególności klasie 3cp i p. Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, klasie 1e i p. Monice Kaliszewskiej oraz klasie 3ep i p. Emilii Lewandowskiej, które wykazały się najlepszą współpracą, wiedzą, umiejętnościami kulinarnymi i aktywnością fizyczną.
Wszystkim klasom oraz wychowawcom dziękujemy za udział i zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji promującej zdrowy styl życia.
Nagrody ufundował Prezydent Ostrołęki oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.
Koordynatorzy: klasa 1c z wychowawcą Agnieszką Pragacz i Anną Mynyk przy współpracy z Beatą Grzywacz.