Konkurs „KULTURALNY PRZEKŁADANIEC” za nami
Wtorek, 12 Kwiecień 2022 14:02

Po dwuletniej przerwie powróciliśmy z kolejną 4. edycją Konkursu Wiedzy Humanistycznej „KULTURALNY PRZEKŁADANIEC”, adresowanego do ósmoklasistów. Konkurs odbył się 7 kwietnia, a zaproszenie do jego udziału przyjęło 62 uczniów z 11 szkół podstawowych: z Ostrołęki (nr 1, 2, 5, 6, 10, STO), Różana, Rzekunia, Sypniewa, Antoń i Chudka. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 45 zadań, sprawdzających wiedzę o literaturze, języku, kulturze (m.in. sztuce, modzie, kulinariach). Oto wyniki konkursu:
- I miejsce zdobyła Aleksandra Białczak (uczennica SP nr 2 w Ostrołęce)
- II miejsce zdobyła Michalina Dziwiszek (uczennica STO w Ostrołęce)
- III miejsce zajęły ex aequo: Marta Pędzich (uczennica SP nr 6 w Ostrołęce), Karolina Sadowska, Julia Oleśkiewicz (uczennice SP nr 10 w Ostrołęce)
- wyróżnienia otrzymały: Patrycja Golon (uczennica SP w Sypniewie), Zofia Zyśk (uczennica STO w Ostrołęce), Zuzanna Dajcz (uczennica SP nr 2 w Ostrołęce)
Nagrody, upominki i dyplomy wręczył ww. uczestnikom Dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Jankowski.
W przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapoznali ósmoklasistów z tegoroczną ofertą II LO, zachęcając do powrotu w mury naszego liceum od nowego roku szkolnego.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Wielu z Was ukończyło test z bardzo dobrym wynikiem! Dziękujemy opiekunom za zachęcenie młodzieży do udziału w „KULTURALNYM PRZEKŁADAŃCU”, a także goszczenie w naszych szkolnych progach. Liczymy na spotkanie w przyszłym roku!
Konkurs zorganizowały panie: Justyna Mościcka, Agnieszka Wołosz, Beata Grzywacz. Spotkanie promocyjne poprowadzili: Stanisław Kubeł, Marta Dobkowska i Łucja Tabaka (wszyscy z klasy 3bp).
W sprawdzanie prac konkursowych włączyli się uczniowie klas 2b i 3ap. Zdjęcia wykonała Magdalena Jaksina (uczennica klasy 3ap).
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom naszej szkoły, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację konkursu!

Zmieniony: Środa, 13 Kwiecień 2022 12:08