XXVIII edycja konkursu ALFIK MATEMATYCZNY
Poniedziałek, 28 Luty 2022 08:10

W czwartek, 24 lutego 2022 roku, w naszej szkole miało miejsce podsumowanie XXVIII edycji konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. Zawody odbyły się 24 listopada 2021 roku, wzięło w nich udział ponad 33 tysiące uczestników reprezentujących tysiąc szkół z terenu Polski.
W II LO do konkursu przystąpiło osiemnastu uczniów. Wśród uczniów klas pierwszych najlepsze wyniki uzyskali Maciej Koźliczak (kl. 1f, opiekun p. A. Chojnowska) oraz Mateusz Gawek (kl. 1d, opiekun p. A. Małkowska). Uczniowie klas drugich również uplasowali się na bardzo wysokich miejscach – Damian Biernat (kl. 2a, opiekun p. A. Małkowska) uzyskał 3 miejsce w województwie, a Gabriela Załęska (kl. 2f, opiekun p. M. Biedrzycka) – 22 lokatę w województwie. Uczniowie klas trzecich, zarówno absolwenci gimnazjum, jak i szkoły podstawowej, rozwiązywali taką samą wersję testu. Wśród naszych uczniów Adam Banul (kl. 3fp, opiekun p. A. Chojnowska) uzyskał 14 miejsce w województwie, Cezary Miłek (kl. 3ag, opiekun p. M. Biedrzycka) – 33 miejsce, a Natalia Eksterowicz (kl. 3dp, opiekun p. B. Kotowska) – 58 miejsce.
Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
A wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach matematycznych.