Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia i sukces uczniów II LO
Czwartek, 09 Grudzień 2021 09:35

Olimp SzPZ midi

26 listopada 2021 roku pod hasłem "Depresja – nie jesteś sam, porozmawiajmy" odbyła się Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia młodzieży z województwa mazowieckiego, której celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat depresji i edukacji zdrowotnej dotyczącej rozpowszechniania postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego.
Organizatorem Olimpiady było Województwo Mazowieckie we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tegoroczna Olimpiada obejmowała dwie kategorie: test wiedzy i spot filmowy. W konkursie udział wzięli uczniowie z 6 mazowieckich szkół uczestniczących w programie „Szkoła Promocji Zdrowia”.
W kategorii test wiedzy komisja konkursowa, na czele ze specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego panem dr Adamem Wójcikiem z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Drewnicy, wyłoniła sześcioro finalistów. Uczennica naszego liceum Julita Pietruczuk kl. 3cp zajęła 3 miejsce. W kategorii spot filmowy również wyłoniono 6 finalistów, wśród których uczniowie klasy 3cp zajęli I miejsce, zdobywając tym samym nagrodę główną.
Koordynatorem ostrołęckiej Szkoły Promocji Zdrowia jest Pani Beata Samorajska, której serdecznie dziękujemy za przygotowanie młodzieży do tegorocznej Olimpiady, natomiast wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!

Zmieniony: Piątek, 10 Grudzień 2021 08:11