„Bo nie jest światło, by pod korcem stało…” - Święta Patrona 2021
Czwartek, 04 Listopad 2021 10:14

29 października 2021 roku z okazji Święta Patrona odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Nasz patron, Cyprian Kamil Norwid, to wszechstronny artysta – poeta, prozaik, eseista, dramaturg, malarz, rzeźbiarz, krytyk, publicysta, tłumacz, znawca sztuki.…. Norwid był poetą tak zwanego drugiego pokolenia romantyków, był myślicielem oryginalnym, artystą wielkim i niepowtarzalnym. W uznaniu jego zasług dla polskiej sztuki i kultury, w 200 rocznicę urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Mając na uwadze tak szczególną rocznicę, uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli postać artysty i jego twórczość. Licealiści recytowali m. in. wiersze: „Modlitwa”, „Moja piosnka I”, „Moja ojczyzna” i fragmenty poematu „Promethidion”. Uroczystość wzbogacili utworami muzycznymi do słów Norwida „Krzyż i dziecko”, „Pieśń od ziemi naszej”. To były niezwykłe chwile z twórczością patrona.

W części artystycznej wystąpili:

Łucja Tomczak – kl.3b
Kinga Perzanowska – kl.3b
Aleksandra Żebrowska – kl. 3b
Patrycja Pawłowska – kl. 3g
Aleksander Ciepierski – kl. 3b
Bartosz Piasta – kl. 3b
Kacper Wilczewski – kl. 3b
Oliwia Domian – kl. 3b
Rafał Krawczyk – kl. 3b
Maria Samsel – kl. 1g
Maria Gawrych – kl. 1f
Piotr Pliszka – kl. 1f
Magdalena Opęchowska – kl. 3bp
Julia Łyszkowska – kl. 3bp
Stanisław Kubeł – kl. 3bp

Prezentację o patronie wykonał:

Wiktor Dobek – kl. 3g

Uroczystość przygotowały klasy 3b i 3g z wychowawczyniami p. Anetą Mroczkowską i p. Lidią Górską.

Zmieniony: Piątek, 05 Listopad 2021 14:26