Europe's Eyes - spotkanie zarządczo-szkoleniowe
Piątek, 01 Październik 2021 08:31

W ubiegłym tygodniu, w ramach projektu Erasmus+ Europe's Eyes, gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Hiszpanii, Francji i Niemiec.
Poniedziałek oraz wtorek upłynęły pod znakiem szkoleń, spotkań z uczniami oraz wymiany doświadczeń. Koordanatorzy projektu dyskutowali na temat przyszłości projektu w obliczu pandemii i planowali dalsze działania. Uczestniczyli także w szkoleniach, prowadzonych przez p. Arkadiusza Szyszkę, p. Ludmiłę Manns, p. Ińakiego Oar-Arteta oraz uczniów kl. 3dg. Nauczyciele ze szkół partnerskich spotkali się z uczniami z kl. 3cp, biorącymi udział w projekcie. Przedstawili im prezentacje swoich szkół i miast oraz odpowiedzieli na wiele pytań. Nie zabrakło także elementów pozwalających gościom lepiej poznać nasze miasto, takich jak wspólny spływ Narwią, wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej połączona z warsztatami wycinankarskimi, próbowanie regionalnych potraw oraz spacery ulicami miasta. W środę zwiedziliśmy Warszawę, odkrywaliśmy uroki i legendy Starego Miasta oraz Pałacu w Wilanowie. Nasza stolica oraz jej historia zauroczyła nauczycieli ze szkół partnerskich.
W piątek nadszedł czas pożegnań. Padło mnóstwo ciepłych słów i podziękowań, nie zabrakło także wzruszeń. Wszyscy wyrazili nadzieję, że uda nam się spotkać w listopadzie we Francji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji wizyty. Było to niezwykłe doświadczenie, pozytywne i pouczające, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zmieniony: Poniedziałek, 04 Październik 2021 13:59