10 edycja Narodowego Czytania
Czwartek, 09 Wrzesień 2021 07:43

W sobotę 4 września 2021 r. nasza szkoła włączyła się w 10. edycję Narodowego Czytania. Na scenie przy ostrołęckim KUPCU młodzież szkolna i nauczyciele wystawili w formie etiud teatralnych fragmenty "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Uczennice kl. 3 dg - Aleksandra Podbielska i Wiktoria Wiśniewska - pod kierunkiem p. Justyny Mościckiej, przygotowały jeden z aktów popularnej sztuki, mówiącej o zakłamaniu i dwulicowości głównej bohaterki - Anieli Dulskiej.
Akcja Narodowego Czytania została zapoczątkowana w 2012 roku i ma na celu przybliżenie Polakom rodzimej literatury.
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrołęki p. Łukasz Kulik oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta.
Podobnie, jak podczas poprzednich edycji ostrołęczanie udowodnili, że literatura jest im bliska. Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie!