deklaracja 1584688593

small-Akademia_Lidera.jpg

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk" organizowanego pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
Środa, 16 Czerwiec 2021 09:19

IMG_20210615_100953.jpg W dniu 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego organizowanego pod hasłem "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk", pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Pana Łukasza Kulika.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Odbył się 10 grudnia w celu, uczczenia ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polski, roku 2020 - Rokiem Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i upamiętnienia tego wielkiego wodza, który był człowiekiem nietuzinkowym, jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII. Najpierw walczył u boku doświadczonego wodza i kanclerza Jana Zamoyskiego, uczestniczył w wyprawach przeciw Habsburgom i Moskwie, na Mołdawię i Wołoszczyznę, później zwyciężał, dowodząc samodzielnie w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Kozakom, Turcji i Tatarom.
Dyplomy i nagrody, w imieniu Pana Prezydenta - Łukasza Kulika, wręczyła Pani Bogumiła Jarka - Dyrektor Wydziału Oświaty, w towarzystwie Wojciecha Domańskiego - Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce a osoby, które je otrzymały to:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce;
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.
Przyznane zostały również wyróżnienia a uczniowie, którzy je otrzymali to:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce;
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce;
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną, a za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Ostrołęka otrzymały Elżbieta Mirończuk i Anna Sobiech.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Czwartek, 17 Czerwiec 2021 09:59