Kasia Warych laureatką Konkursu
Niedziela, 12 Grudzień 2010 09:52

Kasia Warych z klasy I G została laureatką I Nagrody w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Konkursie Gadki Kurpiowskiej zorganizowanej przez Muzeum Kultury Kurpiowskiej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Razem ze swoją koleżanką Nadią Lenda z I LO wykonały brawurowo gadkę Witolda Kuczyńskiego "Babskie pléty". Plonem zorganizowanego Konkursu jest między innymi cenna publikacja zawierająca gadki kurpiowskie 20 uczestników Konkursu, zapisane w dialekcie kurpiowskim  ze zdjęciami wykonawców i i pięknymi ilustracjami Teresy Piórkowskiej Ciepierskiej.  Kasia wraz ze swoją koleżanką otrzymała zaproszenie do zaprezentowania swoich umiejętności na dorocznym spotkaniu Związku Kurpiów w dniu 14 grudnia b.r. w sali koncertowej Muzeum. Mamy nadzieję, że wkrótce wystąpią także w naszej Szkole.

Serdecznie gratuluję!

Dyrektor R.Kaliszewski