10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce
Czwartek, 25 Marzec 2021 11:07

12 marca 2020 r. uczniowie klasy II BP – Marta Dobkowska i Stanisław Kubeł - wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY „10 lat obowiązywania Kodeksu wyborczego w Polsce”.

Konkurs został zorganizowany przez Zakład Administracji we współpracy z Katedrą Nauk Prawnych Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Ze względu na panującą sytuację pandemiczną Konkurs przeprowadzony został w postaci zdalnej, za pośrednictwem platfomy Moodle. Przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży szkół średnich oraz studentów PWSIiP. Zmagania uczestników składały się z dwóch części. W pierwszej - teście ze znajomości przepisów prawa wyborczego - wzięło udział 111 uczestników z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Do finału obejmującego ustne odpowiedzi na wylosowane zagadnienia awansowało 10 najlepszych uczniów.

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki najlepszych uczestników i uzyskali tytuł Finalisty Konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

„W opinii organizatorów Konkursu, obok Finalistów i Laureatów Konkursu, słowa uznania należą się wszystkim jego Uczestnikom. Z satysfakcją należy podkreślić wysoki poziom zainteresowania problematyką prawnoustrojową u młodzieży licealnej i akademickiej, pozwalający zakładać przyszłe aktywne korzystanie z uprawnień obywatelskich o charakterze politycznym przez przedstawicieli młodego pokolenia”

Zmieniony: Środa, 14 Kwiecień 2021 07:37