List miłosny do Norwida
Niedziela, 14 Luty 2021 14:00

cknorwid.jpgSamorząd Uczniowski zaprasza serdecznie całą społeczność II LO do wzięcia udziału w walentynkowym konkursie pt.: „List miłosny do Norwida”.
Regulamin konkursu:
1. Cele konkursu:
- upamiętnienie 200 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły – Cypriana Kamila Norwida
- propagowanie godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców osobowych
- popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list
- rozwijanie twórczej aktywności młodzieży
2. Organizator konkursu:
Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anety Mizerek – Ochenkowskiej oraz Katarzyny Stolarczyk
3. Zasady uczestnictwa:
- Konkurs adresowany jest do społeczności II LO i polega na napisaniu listu miłosnego do Cypriana Kamila Norwida
- List może być napisany prozą lub wierszem
- Objętość pracy nie może przekroczyć 1 strony formatu A4.
- Pracę należy dostarczyć do Organizatora poprzez wysłanie jej na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wraz z dołączonymi danymi personalnymi (imię, nazwisko, klasa autora) oraz dopiskiem: Wyrażam zgodę na publikację mojej pracy wraz z oznaczeniem mojego imienia oraz klasy.
- Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 najlepsze i opublikuje na Funpage`u szkoły w celu wyłonienia zwycięzcy – brana pod uwagę będzie ilość komentarzy oraz polubień poszczególnych listów. Czas na głosowanie i wsparcie faworytów potrwa do piątku 26.02.2021 roku. Jury przyzna trzy nagrody (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia.
Kryteria oceniania wstępnego: nawiązanie do tematu konkursu, twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczna i językowa, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność, ogólna estetyka pracy.
Terminarz: Prace konkursowe należy przesłać do piątku 19.02.2021 roku.
Czekamy z niecierpliwością na piękne, wzruszające, humorystyczne lub nietuzinkowe wyznania skierowane do naszego wspaniałego patrona!

Zmieniony: Niedziela, 14 Luty 2021 14:05