Mikołajki na sportowo 2020
Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 15:49

UKS Clan w Ostrołęce zorganizował imprezę charytatywną Mikołajki na sportowo, które w tym roku potrwały nieco dłużej. Przez ponad miesiąc odbywały się konkursy sportowo – rekreacyjne na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej II LO w Ostrołęce, których zakończenie i podsumowanie odbyło się 17 grudnia 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym.
Impreza przebiegała pod Patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasz Kulika. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób i podmiotów udało nam się zorganizować kolejną edycję imprezy, której celem była popularyzacja różnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, upamiętnienie 20 lat istnienia UKS Clan w Ostrołęce, ale przede wszystkim zbiórka upominków Mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce
Współorganizatorami i partnerami naszej imprezy były: Miasto Ostrołęka i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Region Mazowsze, Oddział w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Melvit S.A w Krukach, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Best Office w Ostrołęce oraz Media ostrołęckie, dzięki którym udało nam się zorganizować imprezę, która pozwoliła nas uwrażliwić i spojrzeć na potrzeby innych.
Podczas zakończenia akcji nagrodzono zwycięzców w przeprowadzanych konkursach: a między innymi w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej badającym 4 podstawowe cechy motoryczne: szybkość . wytrzymałość, skoczność i siłę ramion. W kategorii Kobiet zwyciężyła Oliwia Prachniak uzyskując ogółem 230 pkt z dominująca cechą motoryczną wytrzymałościową uzyskując w niej 66 pkt, a w kategorii Mężczyzn Miłosz Markowski zdobywając ogółem 258 pkt a najwięcej punktów zdobył w próbie skocznościowej uzyskując74 pkt. Nagrodzono tez zwycięzców w ośmiu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych K/M w trzech kategoriach wiekowych (więcej na stronie organizatora) oraz pięcioro zawodników klubu wyróżniających się osiągnięciami sportowymi w 2020 roku: na etapie ogólnopolskim w biegach przełajowych na dystansie 3km – Oliwię Prachniak z Siarczej Łąki, na etapie wojewódzkim w biegu na 200m przez płotki – Malwinę Mróz z Kadzidła, dwóch złotych medalistów Mistrzostw Mazowsza – Natalię Zielińską z Czerwina w biegu na 2000 m z przeszkodami i Patryka Prusińskiego z Ostrołęki w trójskoku oraz Miłosza Markowskiego z Ostrołęki – zajmującego 2 miejsce w trójskoku i 7 miejsce na 400 metrów przez płotki na Mazowszu w statystykach prowadzonych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, jak również bardzo zaangażowanych w organizację imprez sportowych, których organizatorem był UKS Clan.
Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i hojności wspaniałych darczyńców udało nam się zebrać wiele świątecznych podarunków, które po zakończonej imprezie przekazaliśmy do Domu Dziecka w Ostrołęce. Złożone podarki przyniosły wiele zadowolenia i wzruszenia Dzieciom z Domu Dziecka w Ostrołęce.

Zmieniony: Poniedziałek, 21 Grudzień 2020 20:30