Europejski Dzień Języków
Czwartek, 08 Październik 2020 11:57

1PvIjU8cAUSnrbuL59yongLVGkHUeKjpn1xQMKFyqoDdlKLmlZ2ujFsuXgfaRqkXtRFbFuDpc3dna9l-bJU0LodoOMZ3ybV7u1NaKwPQ_Q-9NwcjfDM6PWop3pD5vQ.jpg26 września 2020 roku po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w naszej szkole. Celem przyłączenia się do obchodów tego dnia jest zachęcanie naszych uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Z tej okazji na szkolnych korytarzach zawisły kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich oraz gazetka okolicznościowa. Poza tym podczas przerw mogliśmy posłuchać piosenek w różnych językach. Nakręcono również krótki filmik zachęcający do nauki języków, który można obejrzeć klikając w link poniżej.

Przygotowaniami do tego dnia zajęli się uczniowie klasy 2fg wraz z wychowawcą panią Katarzyną Żerańską. To dzięki ich inicjatywie wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w konkursie na najciekawiej ubraną klasę. Zadaniem uczniów było ubrać w tym dniu jak najwięcej części garderoby w kolorze wylosowanego wcześniej państwa europejskiego. Najbardziej pomysłowi okazali się uczniowie klas 1f i 2dg, którzy otrzymali potwierdzone podpisem Pana Dyrektora certyfikaty upoważniające do przełożenia kartkówki w wybranym przez siebie dniu roku szkolnego 2020/2021.

Kolejnym konkursem był interaktywny quiz dotyczący znajomości języków obcych, który przygotowała pani Agnieszka Młynarczyk, a przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego w dwóch turach. Zwycięzcami zostały uczennice klasy 3c, Lena Jaworowska i Patrycja Parzych.

 

Zmieniony: Czwartek, 08 Październik 2020 12:03