deklaracja 1584688593

small-Akademia_Lidera.jpg

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Jak II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce zarażało czytaniem …
Poniedziałek, 05 Październik 2020 13:11

20201001_105747.jpgNasza szkoła w dniu 1 października 2020 r. uczestniczyła w biciu rekordu w czytaniu na przerwie, w ramach I międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Tego dnia czytaliśmy podczas wszystkich przerw i robiliśmy to na czele z Dyrektorem – Wojciechem Domańskim, który w towarzystwie Pani Katarzyny Kossakowskiej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu nie tylko czytał uczniom „Potop” Henryka Sienkiewicza, ale też podzielił się z nimi swoją wiedzą na temat czytanej lektury. W ślad Dyrektora poszedł również jeden z uczniów klasy II „A”, który przeczytał bardzo emocjonalnie fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza.

Do wspólnego czytania udało nam się także zaprosić: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce, Urząd Skarbowy w Ostrołęce, Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Ostrołęce oraz wspomnianą Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzekuniu.
Dziękujemy bardzo wszystkim tym Instytucjom oraz uczniom i pracownikom naszej szkoły za tak duże zaangażowanie i udział w akcji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

Zmieniony: Czwartek, 08 Październik 2020 08:02