Konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS
Poniedziałek, 16 Grudzień 2019 12:23
1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.

Z tej okazji na holu głównym naszej szkoły klasa Icp przygotowała wystawkę mówiącą o profilaktyce HIV/AIDS. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na ten temat czytając różne materiały informacyjne w postaci ulotek i książeczek edukacyjnych.

Został przeprowadzony również szkolny konkurs wiedzy dotyczący problematyki HIV/AIDS. Jego celem jest uświadomienie jak ważną rolę w profilaktyce zachorowań odgrywa wiedza o drogach zakażenia i sposobach zapobiegania. Test pisały klasy 1cp i 2c.

Wyniki konkursu poznaliśmy 11 grudnia, a wśród najlepszych znaleźli się:
z klasy Icp
- I miejsce – Julia Puścian
- II miejsce – Gabriela Żebrowska
- III miejsce – Julia Żebrowska
z klasy IIc
- I miejsce – Karolina Marzewska
- II miejsce – Dominika Misiak
- III miejsce – Małgorzata Białobrzewska

Nagrodzonym osobom gratulujemy wiedzy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.