Integracja klas pierwszych - 2019
Poniedziałek, 30 Wrzesień 2019 13:22

190919 IntegracjaW tym roku aż dwie grupy uczniów klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym zorganizowanym przez instruktorów firmy „Mówiący Kij”. 19 września 2019 r. do ośrodka Gwarek w Pięknej Górze k/Giżycka wyjechały klasy pierwsze po szkole podstawowej, a klasy po gimnazjum udały się 23 września 2019 do Waplewa, do pięknego obiektu Rewita. Mimo zimna instruktorom „Mówiącego Kija” udało się przeprowadzić wszystkie gry terenowe, które integrowały licealistów, budowały zdrową rywalizację i były źródłem dobrej zabawy. Uczniowie wysłuchali bardzo emocjonalnego koncertu profilaktycznego oraz pogadanek tematycznych o spustoszeniach, jakie sieją w organizmie środki psychoaktywne. Mogli również sami pomuzykować na własnych instrumentach razem z gitarzystą Krzysztofem w ramach „Kawiarenki pod gwiazdami”. Instruktorzy „Mówiącego Kija” poprowadzili zajęcia z komunikacji interpersonalnej (zarówno dla uczestników projektu unijnego „Akademia Rozwoju Kompetencji Kluczowych”, jak i innych uczniów), aby nauczyć pracy zespołowej oraz radzenia sobie ze stresem w sposób zdrowy i bezpieczny, a także by pobudzić kreatywność uczniów i zapobiegać odizolowaniu oraz depresjom.
Wszyscy bawili się świetnie. Nasyceni pięknymi widokami, mazurską przyrodą, świeżym powietrzem cali i zdrowi wrócili do domu.
Dziękujemy instruktorom „Mówiącego Kija” za profesjonalne zorganizowanie i poprowadzenie zajęć integracyjnych. Dziękujemy także wychowawcom i nauczycielom, którzy opiekowali się uczniami podczas wyjazdu na Mazury.

Zmieniony: Wtorek, 08 Październik 2019 15:56