Spotkanie autorskie z Ireną Kienzler - Kobiety niepodległości - bohaterki, żony, powiernice
Czwartek, 29 Listopad 2018 11:33

181129 Spotkanie autorskie z Irena Kienzler28 listopada 2018 r. klasy 2a1 i 2b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Ireną Kienzler, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.

Iwona Kienzler to znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których przybliża nam jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała książkę poświęconą kobietom tamtych czasów. Podczas spotkania przybliżyła nam sylwetki Marii Wojciechowskiej, Heleny Paderewskiej, damy serca marszałka Piłsudskiego, Michaliny Mościckiej, Jadwigi Sosnkowskiej i Jadwigi Beck. Autorka dużo miejsca poświęciła ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki.

Na zakończenie spotkania Irena Kienzler podarowała naszej szkole egzemplarz książki pt. "Kobiety niepodległości - bohaterki, żony, powiernice" wraz  z dedykacją. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:43