deklaracja 1584688593

SiteGround web hosting Joomla Templates
Wystawa Liberatura i teksty wizualne. Książki inne niż tradycyjne
Piątek, 16 Listopad 2018 09:57

181116 LiberaturaLiberatura jest jednym z najważniejszych zjawisk kultury w ostatnim czasie, a jej znaczenie i wpływ na awangardę artystyczną jest znaczący i stale wzrasta.
15 listopada uczniowie klas Ie i IIe uczestniczyli w spotkaniu z panią Barbarą Zakrzewską - poetką i animatorką liberatury, która przybliżyła uczniom to ciekawe zjawisko. Spotkaniu towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowane zostały przykłady liberatury. Okazało sie, że dzieła tego typu mogą przybierać dowolne kształty, od tradycyjnego woluminu - aż po książkę-harmonijkę, powieść na luźnych kartkach w pudełku czy poemat w butelce.
Uczniowie trafnie zauważyli, że liberaturę można porównać do mówienia niewerbalnego. Nazywa  się ją  literaturą totalną, bo mówi w niej tekst i mówi pustka. To jedność przekazu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej jedynej w swoim rodzaju wystawy.

Zmieniony: Niedziela, 18 Listopad 2018 19:38